Odkryj nowe terytoria smakowe – food pairing

Oświata Żywność

Na http://tinyurl.com/y8q58d6u przeczytasz wszystko, co trzeba wiedzieć o food pairing.

Co prawda przywykliśmy do pewnych kombinacji smakowych, nie oznacza to, iż łączenie ze sobą produktów, które na pierwszy rzut oka kompletnie się wykluczają, nie może dać zaskakujących i, co najważniejsze, smacznych wyników. Przekonujemy się o tym raz za razem. Silne oddziaływanie na nasz zmysł smaku miało zapewne pojawienie się w sprzedaży nieobecnych przedtem w naszym kraju artykułów spożywczych i otwarcie się na inne zwyczaje kulinarne. Dzięki temu choćby połączenie egzotycznych sosów owocowych z mięsem nikogo już nie dziwi. Ci, którzy zagustowali w takich wyjątkowych fuzjach aromatów chętnie inicjują własne próby i samodzielnie próbują jeszcze bardziej nietuzinkowych połączeń. Żeby te aczkolwiek dały pozytywne rezultaty, powinno się wpierw wyposażyć się w odpowiednią wiedzę.

Food pairing – doświadczaj nowych smaków

Chcąc, żeby nasze kulinarne eksploracje naprawdę okazały się źródłem uniesień oraz pozwalały odkryć nowe smakowe przyjemności, wystarczy działać zgodnie z normami obowiązującymi w dzisiejszej sztuce kulinarnej. Te, oczywiście, są jedynie wytycznymi, o których trzeba pamiętać, by aromaty łączyły się w niezwykłą, ale zgodną całość. Dobrze zrobimy, jeśli nauczymy się food pairingu. Tym mianem określa się sztukę mieszania ze sobą smaków, które w powszechnym przekonaniu uchodzą za zupełnie do siebie niepasujące. Wszystkie wytyczne food pairingu są jednakże gruntownie przeanalizowane i poparte szeroką wiedzą z zakresu biochemii, dotyczącą zwłaszcza proporcji konkretnych składników w wykorzystywanych produktach. Food pairing nie dotyczy tylko posiłków, ale też napojów (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing polega na wyczuciu oraz bujnej fantazji

Food pairing wymaga wyczucia oraz bujnej fantazji, aczkolwiek to nie one będą najistotniejsze. Dużo bardziej jest istotna znajomość zawartości najrozmaitszych substancji w komponentach potraw, a także tego, jak łączą się one z pozostałymi składnikami. Z tej przyczyny trafną decyzją będzie uczestnictwo w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez zawodowego szefa kuchni – głównie dlatego, iż podzielenie się niezbędną wiedzą trwa zwykle kilka godzin.

Nasza lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]