Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Jeśli chcesz kupić podłogi drewniane dębowe, koniecznie wejdź na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi z drewna, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak banalnie proste i wszyscy poradzimy sobie z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj poradnik, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Warto pamiętać także o oddzieleniu paneli od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na kilka dni – dzięki temu ulotni się z nich zbędna wilgoć. Wszystko gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna wskazówka – najlepiej robić to startując z rogu pomieszczenia. Przed pracą, sprawdź, czy nie są zepsute, gdyż potem producent ma prawo nie uznać reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłogi, która powinna przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – w ten sposób, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Połączysz je używając specjalnych klików – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wyprodukowane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków klimatycznych w domu. Musisz więc zostawić dylatacje o rozmiarze minimum jednego centymetra – do ich zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]