Sala komunijna, fotograf, zaproszenia – jak zorganizować komunię?

Usługi

Pod tym linkiem poznasz korzystną ofertę sali komunijnej.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka tak samo wyczekiwanym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, bo to zazwyczaj pierwsza faktycznie poważna impreza rodzinna, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że wszyscy goście skoncentrowani są jedynie na nim. Dlatego też rodzice robią wszystko, by ten dzień pozostał na lata w jego pamięci.

Sala na komunię – zarezerwuj natychmiast jak będzie wyznaczony dzień wydarzenia

Jeszcze przed etapem rozsyłania zaproszeń na sakrament rodzice muszą się zdecydować czy przyjmą gości w swoim domu czy niezbędne będzie wynajęcie sali komunijnej. Obiad dla zaproszonych w domu jest najczęściej opcją wtedy, jeśli przygotowujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkuosobowej grupy krewnych, jednak to już rzadkość. Obiady komunijne zmieniły się w ostatnich czasach w głośne eventy rodzinne, na które zaprasza się nawet do kilkudziesięciu gości, zatem często urządzane są w domach weselnych bądź restauracjach. Jeżeli pragniemy zarezerwować pojemną salę, trzeba zacząć poszukiwania lokalu, od razu jak zostanie ustalona data komunii. W sezonie komunijnym sporą trudnością może być również znalezienie dobrej firmy cateringowej, dlatego zalecamy wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przygotowaniu dań na komunię. Ważne jest także to, żeby sala na komunię zlokalizowana była tak, aby przejazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był szybki oraz wygodny.

Organizacja komunii – nie zapomnij o zdjęciach na pamiątkę

Rozważ zatrudnienie fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale też następującą później zabawę gości. Zwyczajem są także stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna więc wyróżniać się przepięknymi, schludnymi wnętrzami. Dodatkowym plusem będzie dostęp do przylegającego ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Opcja wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich spora liczba, warto wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci różnymi grami.
Rzecz jasna, goście obiadu komunijnego przywiozą upominki dla dziecka. Rodzice zwykle zostawiają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednakże nie będzie w złym tonie, jeśli poinformujemy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie niektórych rodzajów podarunków, np. wartościowej biżuterii bądź zabawek-pistoletów.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]