uszczelnianie okien, uszczelnianie okien Warszawa

Nieszczelne okna – jak je zreperować?

Usługi

Stan techniczny okien w dużym stopniu rzutuje na samopoczucie lokatorów. Okna zabezpieczają mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale również separują je od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, ze względu na sporą utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, bo po tym czasie ewentualne usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, straty energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale też i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]