Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Technologie Usługi

Kliknij w to miejsce, jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta druku 3D na zamówienie.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest adresowana głównie do konstruktorów, inżynierów, projektantów CAD, osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, a także przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda osoba lub firma, której potrzebny jest model koncepcyjny lub prototyp wykonanego przy pomocy technologii DMLS, SLA, SLS, FDM, i PolyJet, może skorzystać z tej usługi przy założeniu, że nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje też usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się także strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – dokładny druk 3D detali

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana również stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest usługa druku 3D w technologii SLA? Do firm lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk bardzo wąskich elementów, wyrazistych konturów, wygładzonej powierzchni oraz detali.

FDM – drukowanie 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

Najpopularniejszą metodą druku 3D jest FDM – za jej popularnością stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, a także możliwość zastosowania materiałów w obszernej gamie barw. W toku druku w technologii FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Tę technikę druku wykorzystują firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Technologia SLS – drukowanie 3D poliamidem w proszku

Technologia druku 3D metodą SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są kolejne warstwy tworzywa – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najistotniejsze zalety tej technologii druku 3D? SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego zapewnia precyzję kształtu oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]