Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Finanse i rachunkowość Usługi

Potrzebujesz skorzystać z usług biura rachunkowego Katowice? Koniecznie sprawdź http://brabis.pl.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach okazuje się zwykle źródłem sporych problemów. Niewielkie podmioty zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, a ich szefowie często nie potrafią odpowiednio zarządzać finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – należy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, że jakość współpracy okaże się zadowalająca?

Plusy korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy finanse przedsiębiorstwa ekspertom, otrzymamy gwarancję, iż możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się wystawieniem grzywien. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Należy także wspomnieć o swobodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Współcześnie nie trzeba już często jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż mnóstwo spraw można uzgodnić z księgowym za pośrednictwem e-maila.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie warto sugerować się wyłącznie cenami porad – podejrzanie niskie ceny usług zwykle zwiastują ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego eksperci zdobyli odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]