Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Bezpieczeństwo Strony internetowe Usługi

Więcej o wirusie na stronie internetowej znajdziesz na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w minionych latach tak wziętym CMS-em, iż ilość witryn oraz sklepówinternetowych tworzonych z jego użyciem liczy się obecnie w milionach. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony oparte na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zainfekowania strony wirusem, potrzebne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania?

Ze strony internetowej wychodzi niechciana poczta? Logowanie jest uniemożliwione? Informacje na stronie zostały podmienione bez Twojej ingerencji? A może na witrynie pojawiły się przekierowania do obcych Ci adresów? To zaledwie kilka z częstych przykładów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takim przypadku niezbędne jest błyskawiczne działanie, aby usunąć powód infekcji, a następnie przywrócić stronę internetową do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa zwykle wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy codziennie zajmują się tylko projektowaniem sklepów i stron internetowych na tym CMS-ie, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania bądź po atakach cyberprzestępców najlepiej powierzyć ekspertom od tego rodzaju zadań.

Usuwanie wirusów ze strony www – drobiazgowy przegląd baz danych oraz plików strony

Spece podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich działań naprawczych wykonują pełny przegląd baz danych oraz plików strony. Weryfikują kod wykorzystanych na stronie motywów oraz wtyczek, a także pliki wp-config i htaccess. Podczas czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które ograniczą niebezpieczeństwo dalszych ataków. Jeśli długookresowe zainfekowanie przyczyniło się do dodania strony do spisu zagrożeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy podejmują również wymagane działania w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Usunięcie wszelkich efektów zawirusowania nie jest gwarancją, iż taka sytuacja nie zdarzy się w późniejszym okresie, toteż kluczowe jest okresowe uaktualnianie systemu zarządzania treścią i stosowanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]