Jak podjąć decyzję o wyborze stomatologa?

Dbanie o zdrowie Usługi

Uzyskaj pomoc dentysty w Krakowie.

Bolący ząb to ogromnie męczące odczucie. Dlatego też dentysta jest zwykle jedynym lekarzem specjalistą, którego większa część osób stara się odwiedzać cyklicznie co pół roku. Lecz jak wybrać dobrego dentystę?

Szukaj stomatologa w okolicy

Obywatele miast oraz większych miejscowości łatwo wyszukają blisko swojego zamieszkania jakiś gabinet stomatologiczny, gdyż jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych usług medycznych oferujących odpłatne leczenie oraz profilaktykę. Co trzeba wziąć pod uwagę przy doborze specjalisty, któremu postanowimy powierzyć opiekę nad naszymi zębami? Dobrze, jeśli gabinet stomatologiczny położony jest w pobliżu miejsca zamieszkania pacjenta, by w razie nieprzewidzianej sytuacji (wypadnięcia plomby, przenikliwego bólu czy ułamania zęba) nie trwonić czasu na dojazd do kliniki. Terminy przyjmowania pacjentów też są istotne – gdy w dni powszednie gabinet działa minimum do godziny 20:00, pacjent bez problemu umówi się na zabieg bez konieczności wypisania dnia urlopu w miejscu zatrudnienia. Warto też zwrócić uwagę na zróżnicowanie usług świadczonych przez gabinet stomatologiczny oraz specjalizacji, którymi szczyci się jego kadra. Im bogatsza oferta, tym większa szansa, iż bez względu na skomplikowania problemu z jakim pacjent zgłosi się do kliniki, zostanie on wszechstronnie zaopiekowany bez potrzeby odsyłania go do kolejnych klinik. Nie bagatelizujmy też opinii byłych pacjentów gabinetu – jeżeli wypowiadają się oni pozytywnie odnośnie oferowanych przez klinikę usług, śmiało można zapisać się na konsultację.

Kadra gabinetu stomatologicznego powinna nieprzerwanie się szkolić

Medycyna to dynamicznie rozwijająca się branża nauki, wobec tego i dentyści powinni iść z duchem innowacji. Wybierzcie zatem taki gabinet stomatologiczny, którego personel nieprzerwanie zdobywa nową wiedzę, aby być na bieżąco z innowacyjnymi technikami. Lecz samo zdobywanie wiedzy nie wystarcza – za nią powinno iść też używanie przez dentystę najnowocześniejszych urządzeń, instrumentów oraz materiałów. W trzecim dziesięcioleciu XXI w. następnym kluczowym aspektem konsultacji u dentysty staje się również zachowanie higieny i bezpieczeństwa, stąd przed pojawieniem się w gabinecie stomatologicznym trzeba zweryfikować czy szanuje on surowe zasady dezynfekcji, które ochraniają zarówno kadrę medyczną, jak i pacjenta.

Nasza lokalizacja:
DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]