Implanty zębów alternatywą dla protez

Dbanie o zdrowie Usługi

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” zęby, skazane były na to, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to jednak najlepsze wyjście, bo protezy wymagają pracochłonnej opieki, a ich zakładanie nie będzie bardzo komfortowe. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, lecz też mają wiele innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie widocznych długo efektów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto zatem napisać kilka zdań o tym, jak przebiega operacja wykonania implantów zębowych, które rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wykona nam implanty zębowe.

Na czym polega implantologia?

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm oraz trochę mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś umożliwia duże zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie notuje jakichkolwiek dolegliwości nawet po trzech miesiącach. Do tego czasu musi wykorzystywać chłodne okłady, a od razu po operacji – wystrzegać się bardzo ciepłych dań, palenia tytoniu oraz napojów alkoholowych. Ważne jest też stosowanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają dyskomfort i opuchliznę.

Implanty zębowe – jak wybrać dentystę

Implantologia wywiera duży wpływ na jakość codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak istotne okazuje się to, by znaleźć właściwego specjalistę. Jak jednak ustrzec się przykrych pomyłek oraz problemów zdrowotnych? Słusznie postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębów dentyście z dużym doświadczeniem oraz korzystnymi opiniami dotychczasowych pacjentów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu stomatologicznego na pewno trafimy na istotne informacje.