Wyprawy w Alpy – na co mogą liczyć uczestnicy trekkingów?

Hobby i rozrywka Turystyka i podróże

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą wycieczki w Alpy Austriackie? Nie zwlekaj! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Polscy sympatycy gór, którzy znają już dogłębnie wszelkie trasy w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich i w Sudetach, koniec końców zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i przeglądają propozycje wycieczek w inne europejskie góry. Wielu z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy spotkają się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Kilka informacji o Alpach

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoją powierzchnią kilka krajów, między innymi Słowenię, Włochy, Liechtenstein oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Europy, to znaczy Mont Blanc, zwany także Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Ale nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne zjawiskowe szczyty, o których pokonaniu marzą alpiniści ze wszystkich stron świata, to przykładowo Matterhorn – 4478 m n.p.m, Dufourspitze – 4634 m n.p.m. czy Liskamm – 4527 m n.p.m., a także inne ważne dla wspinaczki wierzchołki, jak Trzy Szczyty Lavaredo lub szczyty grani Grandes Jorasses. Wyróżnia się niskie Alpy Wschodnie oraz wysokie Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy – wyprawy dla aktywnych turystów

Jakie wycieczki w Alpy oferują lokalni organizatorzy trekkingów i wypraw w góry? Jest dużo ciekawych ofert adresowanych do miłośników gór o przeróżnym szczeblu doświadczenia. Osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale posiadają optymalną kondycję fizyczną i nabyły już pewne umiejętności narciarskie, mogą zapisać się na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei do bardziej zaawansowanych kierowane są wyprawy na via ferraty w Austrii powiązane z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie zdobywać nowe umiejętności. Tym, których interesuje w głównej mierze zdobycie wiedzy, zalecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, którego celem jest szkolenie z fundamentów prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Bezsporną zaletą tych wypraw jest to, że odbywają się w ograniczonych, najczęściej kilkuosobowych zgrupowaniach, co sprawia, iż każdy z uczestników może liczyć na wnikliwą uwagę opiekunów.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami i szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie zachwycającym doświadczeniem, przynoszącym satysfakcję z pokonywania osobistych ograniczeń, ale także podsycającym ochotę na więcej.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]