Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Turystyka i podróże

Poznaj dalsze szczegóły o skiturach.

Większość turystów podróżujących w góry w okresie zimowym, udaje się tam przeważnie jedynie po to, aby spędzić czas na białym szaleństwie na nartach bądź na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu wziąć udział w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Wyczerpujące, a zarazem niezwykle satysfakcjonujące skitury

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swoisty boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już sztampowego relaksu w górskim domku i okazjonalnego zjazdu z popularniejszych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na podziwianie ich uroków podczas dość intensywnych, ale bardzo satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak rekomendowana jedynie dla doświadczonych w górach osób, które przyswoiły sobie dobrze technikę jazdy i które potrafią także posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów szlaków, jest po prostu daleko trudniejsze. Potrzeba do tego też lekkich nart oraz butów.

Gdzie wyjechać na skitury?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla miłośników skitur są bezsprzecznie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie bez problemu poradzą sobie również średnio zaawansowani skiturowcy. Polscy turyści nie są jednak ograniczeni jedynie do wypadów organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam kapitalne warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal położony na wysokości przeszło 4000 m n.p.m. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś wyprawa okaże się adekwatna do wykazywanych przez nie umiejętności, mogą liczyć na poradę instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]