Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Baza porad Strony internetowe Turystyka i podróże

Na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna dowiesz się więcej o tajemniczych miejscach w Małopolsce.

Chociaż małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, toteż często trudno znaleźć coś dla siebie w zalewie wiadomości o godnych odwiedzenia atrakcjach i najnowszych imprezach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

Aby przedstawić zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak również o wystawach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce już na stronie głównej spostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka odnajdą kempingi, hotele i motele, zabytki i galerie, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach Małopolski. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Dodatkowo dla tych, którzy z różnorodnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, trasy rowerowe oraz piękno lokalnego folkloru.

Serwis o atrakcjach w Małopolsce z myślą o cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych tatrzańskich miejscowości. Wiadomości znajdujące się na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku włoskim, niemieckim, francuskim i słowackim. Niesłychanie pomocna dla cudzoziemców jest również podstrona Rozmówki, na której poznają najpopularniejsze słówka i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie wizyty w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu wykaz ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego