Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Baza porad Strony internetowe Turystyka i podróże

Skieruj się tu po więcej informacji o nieznanych miejscach w Małopolsce.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, stąd zdarza się, że z trudem można znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o godnych odwiedzenia atrakcjach i zbliżających się eventach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Serwis dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – potrzebne informacje i wirtualne spacery

Żeby przedstawić przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale też o pokazach i eventach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Podróżnicy organizujący pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapkę, na której ekspresowo odszukają kempingi, pensjonaty i hotele, Centra Informacji Turystycznej, a także muzea i zabytki położone w miejscowościach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Z kolei dla osób, które z różnorodnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. zamek na Wawelu, regiony agroturystyczne czy czar miejscowego folkloru.

Wykaz ambasad i proste rozmówki – kluczowe informacje dla cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych tatrzańskich miejscowości. Informacje znajdujące się na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale też w m.in w języku słowackim, włoskim i niemieckim, francuskim. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego. Szczególnie przydatna dla obcokrajowców może być także sekcja Rozmówki, w której poznają ważne wyrażenia i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wczasów naszym kraju.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego