ochraniacze dla konia

Zadanie ochraniaczy dla koni

Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów

Ci, którzy zwyczajnie nie interesują się jazdą konną, nierzadko są zdziwione, iż nogi koni należy zakrywać ochraniaczami. Wachlarz artykułów tego rodzaju jest bardzo szeroki i w sprzedaży oferowanych są setki ochraniaczy dla koni wykonanych z najrozmaitszych surowców. To sprawia, iż nawet profesjonalni jeźdźcy miewają nieraz kłopot z ich wyborem.

Ochraniacze dla konia – kilka słów o niektórych ich wariantach

Nadrzędnym kryterium wyboru ochraniaczy, które należy ubrać koniowi, jest rodzaj aktywności, w jakiej zwierzę w danym momencie uczestniczy. Jest wiele typów ochraniaczy: stajenne, transportowe, rajdowe, crossowe, ujeżdżeniowe, skokowe oraz specjalistyczne, a każde z powyższych pełni inną rolę. Przykładowo, zadaniem ochraniaczy ujeżdżeniowych jest minimalizacja ryzyka wystąpienia stłuczeń, urazów, jak również skaleczeń, które niekiedy mogą przydarzyć się w trakcie ćwiczeń ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego typu doskonale absorbują dynamikę uderzenia, a zarazem podtrzymują staw pęcinowy. Natomiast ochraniacze skokowe charakteryzują się mocnym pancerzem skupionym na zakryciu tylnej powierzchni i boków nogi zwierzęcia, co chroni ją w razie uderzenia o drążek przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś zabezpiecza się kończyny koni sportowych, które z racji uczestnictwa w rozlicznych turniejach jeździeckich przemieszczane są częstokroć nawet kilkadziesiąt kilometrów od stadniny. Powinny one być produkowane z materiałów, które nie spowodują powstania otarć nawet w czasie bardzo długiej podróży. W sklepach jeździeckich znajdziesz też kaloszki dla koni, które opracowano dla zwierząt, które się ścigają. Kaloszki zabezpieczają piętkę koni, które w czasie galopu uderzają tylnymi kończynami o przednie.

Z czego produkowane są są ochraniacze dla koni?

Jeźdźcy poszukujący ochraniaczy dla koni znajdą niezmiernie szeroką ofertę artykułów, różniących się od siebie nie tylko kosztem, ale i tworzywem, z których są wytworzone. Owszem, zwykle najciekawsze wizualnie są ochraniacze skórzane, lecz powinno się o nie należycie dbać i pielęgnować je po każdym użyciu, inaczej za jakiś czas będzie trzeba wymienić je nowe. Inne surowce, z których robi się ochraniacze, to lekki i mocny neopren oraz inne materiały syntetyczne. W sklepach można zamówić także gumowe kaloszki dla koni.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]