Worki na śmieci i worki spożywcze – z czego się je produkuje?

Robienie zakupów

Szukasz worków foliowych do skrzynek e2? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Folia polietylenowa to surowiec, bez którego obecne życie byłoby kompletnie inne. Wyrabia się z niej nie tylko worki stosowane w domach, ale też artykuły foliowe wykorzystywane między innymi w sektorze spożywczym.

Worki foliowe z polietylenu – właściwości i wykorzystanie tego surowca

Polimer etenu, innymi słowy polietylen, używany jest chętnie w przemyśle. Worki na śmieci są prawdopodobnie najpowszechniejszą jego formą. Do ich wytwarzania stosuje się zarówno polietylen o niskiej gęstości (w skrócie LDPE), jak i polietylen o wysokiej gęstości (HDPE). HDPE jest mniej przezroczysty, jednak ma wyższą temperaturę topnienia i wyróżnia się lepszą odpornością mechaniczną. Z folii tego typu wykonuje się m.in. mocne worki na odpady. Tymczasem LDPE jest bezwonny, przejrzysty i bardziej miękki, a dzięki temu niezwykle giętki. Nie jest tak wytrzymały na znaczne temperatury, jednak w tych niższych utrzymuje swoją giętkość. Jest to przydatne w sektorze spożywczym, szczególnie tam, gdzie magazynuje i dostarcza się zamrożone artykuły. Dla sektora spożywczego z LDPE produkuje się worki na mięso E2, które dostosowane są do skrzynek o kilku pojemnościach. Co ważne, takie worki muszą posiadać certyfikaty pozwalające im na styczność z artykułami żywnościowymi.

Jednorazowe peleryny dla fryzjerów i inne produkty foliowe

Z polietylenu wytwarza się także masę innych artykułów dla rozmaitych sektorów przemysłu. To np. przejrzysta folia pakunkowa (także ta termokurczliwą), zakrętki, wszelkiego typu opakowania, a nawet żagle i wytrzymałe żyłki. Jest to także tworzywo, z którego Global Food Hygiene – krajowy producent odzieży ochronnej – opracował jednorazowe, przezroczyste i antystatyczne peleryny dla branży fryzjerskiej. Peleryny wytwarzane są z folii LDPE w pięciu barwach i w dwóch rozmiarach, a pakowane są w formie wygodnej rolki ze zrywkąpasującej do dozowników.

Nasza lokalizacja:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]