Sztylpy i czapsy – akcesoria jeździeckie, które warto posiadać

Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów

Zamów sztylpy.

Według wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I choć istotnie w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie posiadają tych wad.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, gwarantując zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych materiałów. W sklepach zwykle znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wykonane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechują się znacznie niższą ceną. Tym samym są zalecane dżokejom z zawężonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je wiosną i latem. Szeroki wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]