Skład i działanie kremów przeciwzmarszczkowych

Kosmetyki Robienie zakupów

Więcej szczegółów o kremach przeciwzmarszczkowych do twarzy.

Również młodzieńcza skóra bez problemów potrzebuje stosownej pielęgnacji. Pozwoli to zahamować naturalne procesy starzenia się tkanek i tym samym dłużej zachować je w dobrym stanie. W największej mierze dotyczy to cery twarzy, która jest w największym stopniu podatna na tworzenie się niepożądanych zmian, pośród których zmarszczki są wyjątkowo przykre dla kobiet, jak i mężczyzn. W związku z tym tak istotne jest, aby używać odpowiednich kremów przeciwzmarszczkowych dobranych do rodzaju skóry oraz wieku. Szczęśliwie nie jest to trudne, bo na rynku można dostać kosmetyki dostosowane do każdego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jaki mają skład?

Jednym z głównych zadań kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Toteż kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy w szeregu przypadków mają w składzie mocznik – komponent, który wiąże cząstki wody i tym samym uniemożliwia jej utratę, a oprócz tego zmiękcza skórę. Kosmetyki tego typu mają w składzie także tłuszcze nazywane ceramidami, które też przeciwdziałają utracie wody, gdyż zapełniają przestrzenie między komórkami skórnymi. Istotnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest także skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony wchodzący w skład naturalnego płaszcza lipidowego skóry człowieka. Przy odpowiednim stężeniu skwalen eliminuje wolne rodniki i inne szkodliwe czynniki, a przy tym umożliwia substancjom odżywczym wniknąć do skóry.

Typy kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Kremy przeciw zmarszczkom dzielą się na kilka typów. Najważniejszym kryterium podziału jest wiek użytkownika, do którego kierowany jest dany kosmetyk. Przy jego wyborze należy także wziąć pod uwagę, do pielęgnacji jakiej części ciała został on stworzony – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się składem od kremu do szyi czy też pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]