Podstawowa odzież na motor – co należy kupić?

Motoryzacja Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów

Chcesz kupić ubrania na motocykl? Wejdź na https://bit.ly/3mhXsvr.

Od dawna wiadomo, iż jazda na motocyklu nie należy do najbezpieczniejszych aktywności. W trakcie wypadku kierowcę motocykla nie chronią pasy i w pełni przyjmuje on na siebie siłę uderzenia. W związku z tym tak istotne dla każdego motocyklisty jest posiadanie stosownej odzieży zaprojektowanej specjalnie do tego typu jazdy. Ubranie na motocykl nie tylko minimalizuje potencjalne obrażenia prowadzącego, ale również ochrania go przed opadami, promieniami słonecznymi oraz wiatrem, co zwiększa komfort jazdy.

Podstawowa odzież na motor – co koniecznie trzeba posiadać?

Wybierając odzież na motor w pierwszej kolejności należy wyposażyć się w kask, bowiem zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym jego posiadanie jest obligatoryjne, bez względu na to czy mkniemy ścigaczem po autostradzie, czy jedziemy z niską prędkością na skuterze. Jest to także najistotniejszy element zabezpieczenia prowadzącego jednoślad, ochraniający głowę przed uszkodzeniami mogącymi wywołać ciężkie konsekwencje dla jego zdrowia, a nawet życia.

Do protekcji innych części ciała w czasie jazdy mamy multum możliwości. Fanatyk jednośladów może skompletować swój ubiór dobierając stosowną spodnie oraz kurtkę zaprojektowane z myślą o jeździe na motorze lub wybrać kombinezon. W sklepach motoryzacyjnych do wyboru mamy odzież skórzaną oraz tekstylną. Wiadomo, skóra jest niesłychanie odpornym na zniszczenia materiałem, co nie świadczy o tym, iż ubrania na motor sporządzone z tekstyliów ochrania w mniejszym stopniu – stosuje się w nich tkaniny o ogromnej odporności na wysokie temperatury oraz tarcie. Te elementy okrycia kierowcy posiadają odpowiednie wzmocnienia osłaniające łokcie, kolana i barki, które w czasie wypadku są szczególnie wystawione na urazy.

Plecaki, buty i inne akcesoria

Innymi kluczowymi częściami odzieży na motor są rękawice i buty. Rękawice w czasie upadku zabezpieczają dłonie przed ciężkimi urazami, jako że to nimi odruchowo zasłaniamy resztę ciała wyciągając je przed głowę i tors, przez co wystawiamy je na złamania i głębokie otarcia skóry. Należy więc zaopatrzyć się rękawice ze dodatkowymi elementami osłaniającymi kłykcie i wewnętrzną powierzchnię dłoni. Odpowiednie buty na motocykl oprócz tego, iż chronią delikatne kości śródstopia, gwarantują też większą przyczepność, a co za tym idzie łatwiejszą kontrolę nad masywnym motocyklem.

W jakie inne elementy odzieży na motor warto kupić? To naturalnie plecaki, kołnierze, gogle o ile korzystamy z kasku crossowego, a także kolejne ochraniacze, slidery bądź zbroje.

Nasza lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]