Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Więcej informacji o okiennicach ozdobnych.

Urządzając dom, rzadko przeznacza się dużo czasu na wyeksponowaniu okien. W większości wypadków decyzja pada na szablonowe aranżacje, a więc firanki oraz zasłony, które czasami łączone są z żaluzjami. Jednak jest jeszcze inne rzadko rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Na okna, ale też na drzwi – wykorzystanie shuttersów

Podstawową cechą shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych poruszają się, dzięki czemu można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od fantazji mieszkańców. Producenci wykonują je z polichlorku winylu (PCV), drewna, jak również z płyt MDF. Shuttersy zakłada się z reguły na oknach, jednakże świetnie sprawdzają się też na drzwiach czy w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie element okna, który w polskich domach spotyka się jeszcze okazjonalnie, ale każdy z nas na pewno w kinie lub na ekranie telewizora, gdyż te okiennice są bardzo popularne na terenach z gorącym klimatem, a więc w RPA oraz w Nowej Zelandii.

Atuty shuttersów

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko wspaniale wyglądają, lecz mają także praktyczne funkcje. Za ich pomocą można w pasywny sposób kontrolować użycie promieni słonecznych: w upalne dni ograniczać gromadzenie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a zimą – utrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów wnętrz i da się je założyć je na zdecydowanej większości ram okiennych. Produkuje oraz montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezwykle luksusowy wygląd, przez co zwiększają wartość nieruchomości. Warto dodatkowo zaznaczyć, iż shuttersy są regulowane bez użycia linek, co właściciele psotliwych psów i kotów oraz rodzice ciekawskich dzieci, które przerwać wiszące łańcuszki, uznają na pewno za spory plus.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]