Ochrona głowy jeźdźca – toczki i kaski jeździeckie

Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów

Skieruj się tu, aby zamówić toczek jeździecki.

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportowych, w których ryzyko upadków jest dość duże. A te, ze względu sporą wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie musi być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa można kupić 2 typy zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask jeździecki? Co lepsze?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak dobrej ochrony jak kask, dlatego wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi certyfikatami, jak również być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca lub umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask nie należy też iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszej miejscowości nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]