Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Zamów listwę podłogową na www.balticwood.pl.

Z pozoru są mało znaczącym elementem, ale ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne przeciągnięcie przewodów i zabezpieczają najniższą część ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To na pewno wystarczający argument, aby nie bagatelizować ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i świetnie współgra z eleganckimi meblami czy dodatkami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]