Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Robienie zakupów Żywność

Więcej o kapsułkach do ekspresu.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się również z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od setek lat, ale wciąż pijemy go z reguły w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do ekspresu porównywalnie dobra jak w kawiarni

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie przygotowaną udajemy się na ogół do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować przeróżne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w idealne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podstawienie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wykona całą robotę za nas.

Kapsułki do kawy – dobra kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są drogie – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Same kapsułki z kawą to też nie jest duży wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Cena waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kawiarni, jest to często ok 15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich dużą zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się częstokroć czy kupując ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od danego producenta. To bezpodstawne niepokoje. Obecnie do wszystkich popularnych systemów, m.in. Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można kupić kompatybilne kapsułki.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]