Jakie buty do jazdy konnej wybrać?

Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów

Chcesz kupić buty do jazdy konnej? Skieruj się tutaj.

Jeździectwo z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Naturalnie nie jest to zadziwiające – zwłaszcza, jeżeli zauważa się spore zalety tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: rozwój wszystkich mięśni, polepszenie kondycji, jak również ćwiczenie dobrej postawy. Oprócz tego ma pozytywnie wpływa na samopoczucie: likwiduje napięcie, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji i podnosi poczucie odpowiedzialności. Jedak by całkowicie korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, musimy dobrze dobrać odzież i buty jeździeckie. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – zabezpieczenie części lub całej nogi

Wyróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety oraz oficerki. Te pierwsze sięgają zaledwie ponad kostkę – są zatem o wiele krótsze. Oficerki to zaś buty niezmiernie wysokie, sięgające ponad kolano. Tym samym dają osłonę całej nodze, zmniejszając niebezpieczeństwo powstawania otarć czy siniaków. Sztyblety są znacznie tańsze, jakkolwiek decydując się na ich zakup, należy nie zapominać o tym, żeby zaopatrzyć się też w ochraniacze nóg – sztylpy albo czapsy.

Z jakich materiałów produkuje się buty jeździeckie?

Nabywając buty jeździeckie, koniecznie zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego zostały one wyprodukowane. Na rynku odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej rozmaitych imitacji. Skóra jest z pewnością bardziej kosztowna, ale opłaca się na nią zdecydować z uwagi na większą wytrzymałość oraz umiejętność dopasowania się buta do konturu stopy właściciela. Zalecane są zwłaszcza buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i błyskawicznie przybiera oczekiwany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem wypada nieco gorzej, jednak jej niska cena jest sporą atutem.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]