Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

Robienie zakupów Technologie

Zobacz, gdzie zamówić drukarki 3D.

W ofercie CadXpert odnajdziesz tylko drukarki 3D od wiodących producentów takich rozwiązań: FormLabs i MakerBot, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej sprzedaży, działają między innymi w technologiach: FDM, PolyJet i SLA.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Marka Stratasys jest światowym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od ponad trzech dekad – a dokładnie od 1988 roku – dostarcza klientom najnowocześniejsze rozwiązania i urządzenia. Wyliczono, iż wykorzystując drukarki 3D i pozostałe urządzenia Stratasys można nawet o 90 procent obniżyć koszty produkcji i czas przeznaczony na proces produkcyjny. Kluczowe idee pracy specjalistów marki Stratasys to dostarczanie wysokiej klasy urządzeń i usług, jak również wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Najlepiej sprzedające się produkty oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu i biznesu. Nowością w naszej ofercie jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Kolejnym liderem w dostarczaniu drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma w branży urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLA i SLS. Nową propozycją w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielki model, działający w autorskiej, pionierskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi odmianę technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszelkie inne urządzenia Formlabs – charakteryzuje się nieskomplikowaną obsługą oraz ergonomiczną budową. Czym pionierska technologia LFS odróżnia się od SLA? Jeszcze lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, jak również dokładniejszym odzwierciedleniem najdrobniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, w związku z tym można uzyskać jednakowe makiety, do czego dąży się zwłaszcza w masowej, seryjnej produkcji.

MakerBot dla edukacji, biznesu, przemysłu

MakerBot dostarcza wysokiej jakości zaawansowane urządzenia do druku 3D, działające stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta mają szerokie zastosowanie w rozmaitych gałęziach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu innych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Wydruk jest trwały i dokładny, a podczas procesu wydruku nie dochodzi do przemieszczenia się warstw ani nie pojawiają się odkształcenia.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]