Czym umyjemy podłogi? Najlepiej profesjonalnymi mopami

Robienie zakupów

Chcesz kupić mopy płaskie? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Czyszczenie podłogi wydaje się obowiązkiem bardzo łatwym – potrzebne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednakże komplikuje, jeśli chodzi o sporą powierzchnię bądź nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia. W takich przypadkach należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi codziennie sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Mopy profesjonalne – po czym poznać te najwydajniejsze?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza 2 cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwszy atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o znacznej powierzchni – na przykład hallów, sal tanecznych czy parkietów na boiskach. Od drugiej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego solidność. Należy też pamiętać, że twardsze włókna lepiej ścierają ubrudzenia niż miękkie.

Mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć posadzki. Niemal jednakowo ważne są także akcesoria pomocnicze. Wśród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dostosowana do wzrostu pracownika, a on sam powinien być w miarę lekki. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a dobrze dobrane znacznie ułatwia i skraca czas pielęgnacji posadzek. W trakcie sprzątanie wielkich powierzchni zalecamy używać zestawu wiadra z mopem.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]