Co warto wiedzieć o butach na motocykl?

Motoryzacja Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów

Więcej o butach na motocykl na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Buty-motocyklowe-101.html.

Buty na motor, podobnie jak i inne elementy ubioru dla kierowców jednośladów, bardzo dobrze się prezentują i z pewnością wiele osób chce je kupić z uwagi na sam ich wygląd. Niemniej jednak ich głównymi funkcjami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad motorem oraz ochronę stopy i goleni w razie możliwego wypadku.

Typy obuwia motocyklowego

Problem z tym, które buty motocyklowe będą odpowiednie, mają nie tylko początkujący kierowcy, ale również osoby od jakiegoś czasu zafascynowane jazdą na motorze. W sklepach z ubraniami i akcesoriami motocyklowymi znajdziemy kilka rodzajów butów. To przede wszystkim:
1. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające tylko do kostki, które są perfekcyjne na niezbyt szybką, spokojną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie ryzyko wypadku jest znacznie mniejsze, wobec tego zapewnienie osłony stopie nie jest tu kluczową cechą. Ich walorem jest natomiast niezwykły komfort, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy poruszamy się na własnych nogach.
2. Buty szosowo-turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, czyli na dłuższych dystansach. Sięgają ponad kostkę, czasem do połowy łydki i wyprodukowane są z tworzyw zabezpieczających nogę przed zamoknięciem.
3. Buty crossowe czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na trasach szybkiego ruchu, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie zagrożenie urazów i wypadków jest bez wątpienia większe. Buty na motocykl sportowy wyposażone są w odpowiednie zabezpieczenia redukujące ryzyko złamania kości goleni czy stopy i obtarć skóry. To obuwie jest wysokie, sztywne i ciężko się w nich poruszać bez motocykla.

Na co zwrócić uwagę zamawiając buty na motocykl?

Kupując buty motocyklowe powinno się uprzednio ustalić, jakie mają mieć ogólne przeznaczenie – stosowanie butów miejskich na trasie może skończyć się poważnymi obrażeniami w razie wypadku, z kolei buty enduro zakładane wyłącznie do jazdy w ulicach miast, będą może wyglądały doskonale, ale miłośnik jednośladów nie będzie miał w nich poczucia komfortu. Funkcją obuwia na motor, swoją drogą jak każdego elementu odzieży dla motocyklisty, jest podwyższenie bezpieczeństwa jazdy i zabezpieczenie kierowcy, tym samym jakość wykonania i wykorzystanych w nim surowców jest niezwykle istotna. Kupujmy wobec tego buty na motocykl cenionych marek. W razie problemów z wyborem butów trzeba zawsze skorzystać z rady bardziej doświadczonego kierowcy lub zapytać o nią pracownika sklepu, w którym planujemy dokonać zakupu obuwia.

Nasza lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]