poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Motoryzacja Robienie zakupów

Wyjazd autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie potrzebne w trakcie urlopu akcesoria. Zazwyczaj nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku nawet niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić głównie rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa użycie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje transportowanym sprzętom ochronę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, bo posiada opływowy kształt. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je założyć później. Miejmy jednakże na uwadze, aby wybór modelu pasującego do konstrukcji naszego samochodu oraz montaż poprzeczek powierzyć profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem rowery, SUPy czy narty. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują zatem najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Nasza lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]