Antena naziemna – cechy charakterystyczne

Robienie zakupów

Sprawdź, gdzie kupić antenę telewizyjną, wejdź na telmor.pl.

W zdecydowanej większości domów znaleźć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się bezużytecznym przedmiotem, należy zaopatrzyć się również w wysokiej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie naprawdę duży. W sprzedaży znaleźć można pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T oraz anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się obecnie w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w rękach narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które teraz oferują nam producenci, odznaczają się też niezwykłą odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. Dzięki temu pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych doskonałej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej kupnie?

Wielki wybór anten naziemnych sprawił, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zakupić. Powinno się pamiętać, że pod uwagę należy brać bardzo dużo czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników można błyskawicznie wyszukać w Internecie. Liczy się również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Wielkie znaczenie ma także to, czy mieszkamy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]