Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Shuttersy w sypialni. Więcej szczegółów na skyshutters.pl/realizacje/.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się najczęściej z wystrojem pomieszczeń w stylu tropikalnym i południowoamerykańskim. Tymczasem ten element zabezpieczenia okiennic można zastosować również w naszych domach – jest to bardzo wytrzymałe, a równocześnie doskonale wyglądające rozwiązanie, które w szeregu przypadków zda egzamin lepiej niż popularne obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, wypełniają dwie funkcje – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są szersze, co sprawia, iż pięknie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bo to w salonie ludzie przesiadują większą część dnia, jak również przyjmują tu gości. Z tego powodu powinno się zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale również przytulne. Swoboda zmiany kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych przenikających do salonu, co pozwala np. na zupełne jego zaciemnienie, gdy mamy ochotę obejrzeć film, albo jego częściowe ściemnienie, jeśli chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – bardzo łatwa pielęgnacja

Swoboda kontroli przenikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże również z innego powodu – z ich wykorzystaniem da się skutecznie regulować temperaturę pokoju, która ma przecież ogromny wpływ na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie zimowym przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei latem łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. Na dodatek shuttersy tworzą mocną barierę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też doskonałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osiada się mniej kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich mycie jest bardzo proste i trwa dosłownie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie będą prezentować się również w pokoju dziecięcym, w łazience czy w kuchni.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]