Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Rekreacja, hobby, sport Turystyka i podróże

Wycieczka na Kilimandżaro - w tym miejscu przeczytasz o korzystnej ofercie.

Wspinaczka na wierzchołki gór to marzenie wielu globtroterów, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Niezatartych wrażeń na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Globtroterów zachęcają głównie możliwość ujrzenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, niesamowite krajobrazy, jak również kurczące się już lodowce. Masyw tworzą Shira, Uhuru i Mawenzi – trzy szczyty będące pozostałością po wulkanach. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymusza solidną preparację – z uwagi na sporą wysokość realne jest niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, a niestabilna pogoda powoduje, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest znacznym wyzwaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą dysponować solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin każdego dnia.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż zaleca się również zakupić leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed atakiem choroby uchroni także odpowiednia profilaktyka – stosowanie środków odstraszających owady oraz nakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, by zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]