Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

Rekreacja, hobby, sport Turystyka i podróże

Wejdź w to miejsce, jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta trekkingu.

Wyprawy w góry mają różne postaci. Od spokojnych przechadzek po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby wziąć udział w tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także zdolność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jakkolwiek w zamian za nieraz ogromny nakład pracy otrzymujemy możliwość obcowania z dziką przyrodą i podziwiania przepięknych widoków.

Trekkingi – poziomy trudności

Stopień trudności jest zależny od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci wyróżniają trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do większej aktywności. Następny poziom trudności wymaga dobrej kondycji oraz minimum elementarnego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Ostatni poziom to wyprawy dla jednostek z najlepszą sprawnością, znajomością charakteru wysokich gór i potrafiących używać sprzęt, a także przyzwyczajonych do mało komfortowych warunków biwakowania podczas kilkudniowej wyprawy.

Dokąd wyjeżdża się na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W Polsce pasjonaci tego rodzaju obcowania z naturą w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli natomiast idzie o pozostałe góry Europy, ogromnym uznaniem szczycą się Alpy, wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, jak również bałkańskie Góry Przeklęte. Najbardziej obeznane w trekkingu osoby powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Andach, Himalajach bądź Karakorum.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]