Dresy sportowe – nie tylko ochrona przed chłodem i wiatrem

Rekreacja, hobby, sport

Sprawdź, gdzie kupić dresy męskie, wejdź na https://sklep-hummel.pl/pl/c/DRESY-DLA-MEZCZYZN/295.

Dres to dla panów jedno z najbardziej komfortowych ubrań, noszone nie tylko do uprawiania sportu, lecz również w czasie przyjemnego próżnowania we własnych czterech ścianach. Zakładany jest na co dzień przez profesjonalnych sportowców, gwiazdy filmu i muzyki czy poważnych biznesmenów, zawsze wtedy, gdy konieczna jest swoboda ruchów. Dres przestał już jakiś czas temu być postrzegany jako odzież sportowa, aczkolwiek nadal jest to jego kluczowa funkcja. I każdy kto ćwiczy nawet okazjonalnie, powinien posiadać w swojej szafie przynajmniej jeden dres sportowy.

deszczem i mroźnymi powiewami wiatru

Wiele osób sądzi, iż wystarczy założyć pierwsze lepsze spodenki i koszulkę i już możemy ćwiczyć. To nieporozumienie – poprawnie dopasowany strój sportowy znacznie zwiększa nie tylko wydajność, ale i wygodę ćwiczeń. Takim ubraniem są też dresy sportowe. Trzeba mieć na uwadze, iż dres musi mieć dobrze dobrany rozmiar, co da wystarczającą swobodę ruchu całego ciała, a równocześnie nie pozwoli, aby podczas treningu czy rozgrzewki będą denerwować nas zbyt luźne rękawy. Dres jest niejako odzieniem obligatoryjnym dla osób ćwiczących przez cały rok – pozwala na trening na zewnątrz również w zimne dni, chroniąc ciało przed lodowatymi podmuchami wiatru czy opadami. Natomiast w lecie dres sportowy umożliwia również regulację temperatury organizmu. Zakładając dres można zredukować prawdopodobieństwo udaru cieplnego. Dres zasłania większą powierzchnię ciała przed promieniowaniem ultrafioletowym, co w dużym stopniu może zminimalizować ryzyko przegrzania. Kluczowe jest, by w gorące dni podczas treningów używać dresu sportowego wykonanego z tkaniny, która zapewnia znakomitą cyrkulację powietrza oraz ekspresowo schnie, dzięki czemu na zapoconym dresie nie będą rozmnażać się grzyby i drobnoustroje.

Czy warto zamówić markowy dres sportowy?

Odpowiedź na to zagadnienie jest poniekąd jasna – powinno się nabywać produkty lepszej jakości, a taką bezdyskusyjnie zawsze będzie odzież sportowa wyprodukowana przez ocenionego producenta. Jest to wbrew pozorom bardziej opłacalne, bo markowy dres sportowy będzie dużo bardziej wytrzymały na przetarcia i rozciąganie, toteż będziemy dłużej go wykorzystywać, co zrekompensuje po kilku miesiącach jego cenę. Warto podkreślić, iż producenci, którzy osiągnęli już prestiżową pozycję na rynku odzieży sportowej, bezustannie troszczą się o jej podtrzymanie, z tej przyczyny ich stroje z nowych kolekcji odzieżowych muszą zachować odpowiednią jakość.

Nasza lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]