Dlaczego warto pojechać na trekking w Dolomitach?

Rekreacja, hobby, sport Turystyka i podróże

Co trzeba wiedzieć o Dolomity trekking?

Sympatycy czynnego wypoczynku z pewnością znają na pamięć nieomal wszystkie szlaki trekkingowe w Polsce, które zlokalizowane są w Karkonoszach, w Bieszczadach i w Tatrach. Bez wątpienia są one zachwycające, jednak osoby chętnie praktykujące ten rodzaj aktywności po jakimś czasie chcą poczuć jeszcze raz silne emocje płynące z ekskursji po nieznanym obszarze. Dlaczego więc korzystać tylko z marszrut w Polsce, jeśli można zachwycać się olśniewającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – wytyczono w nich także proste trasy

Dolomity, czyli pasmo górskie położone w całości w Alpach Wapiennych, charakteryzują się znaczną liczbą poszarpanych grani, turni i baszt skalnych, które w trakcie dnia przez padające na nie słońce zmieniają swoją barwę. Jest to także jedno z najpiękniejszych pasm górskich starego kontynentu (o ile nie na całym świecie!), nie dziwi zatem, że w 2009 roku dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w górach tych występują bardzo strome stoki, liczne urwiska i wysokie pionowe skalne ściany, oznaczono w nich również niemało prostych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzi sobie większość turystów uprawiających trekking.

Trekking w Dolomitach dla zaawansowanych i początkujących turystów

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu bez wątpienia oczaruje wyprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, a więc po trasach zaopatrzonych w stalowe liny zabezpieczające. Harmonogram ekskursji tego typu jest tak opracowany, żeby ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z zasad asekuracji, a także sposobów przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i posiadający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla wielu turystów fizycznie bardzo forsowna, ale jej uczestnicy niewątpliwie nie zapomną o niej do końca życia. W Dolomitach można spędzić też w interesujący sposób zimę, chodząc po mało spadzistych obszarach na rakietach. Tak można podziwiać między innymi widoki na Tofany oraz grupę Tre Cime.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]