Czy odważysz się na trekking po Himalajach?

Rekreacja, hobby, sport Turystyka i podróże

Wyprawa w Himalaje - poznaj aktualną ofertę.

Himalaje razem z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływ na to ma mnóstwo czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba wspomnieć także o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry stały się areną rywalizacji zawodowych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje także pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na początku należy zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Źródłem komplikacji bywa także sama organizacja wyjazdu – kupno biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym atutem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje lub Karakorum z rzadka decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, że te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bo częstokroć przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Manaslu czy Shishapangma. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]