Personalizowane koszulki to nie tylko atrakcyjna metoda reklamy marki, ale również nietuzinkowy pomysł na upominek dla kogoś bliskiego. Jak można posłużyć się podkoszulkami z nadrukiem? Jakich metod druku używa się w dzisiejszych czasach przy produkcji tego typu gadżetów?
Personalizowane koszulki i ich wykorzystanie nie tylko w marketingu
Koszulki są powszechnie stosowane w marketingu – służą do promocji firm, oferowanych produktów czy szkoleń. T-shirt z niepowtarzalnym napisem może być rozdawany uczestnikom wydarzeń kulturalnych bądź targów pracy. Firmowe logo nadrukowane na t-shirt jest wyraźne i szybko ściąga uwagę ewentualnych odbiorców. T-shirty z nadrukiem można także użyć do integracji osób zatrudnionych razem w wydziale, na przykład jako element wspólnej identyfikacji nakładany w czasie eventów lub szkoleń firmowych. Poza tym koszulki ze spersonalizowanych nadrukiem można wykorzystać w życiu prywatnym – to znakomity pomysł na prezent, m.in. z okazji dnia urodzin, Dnia Kobiet lub wieczoru panieńskiego. Zabawa w gronie przyjaciół oraz rodziny przeniesie się na zupełnie inny poziom, jeśli wszyscy uczestnicy ubiorą koszulki z dowcipnym nadrukiem.
Metody nadruku na koszulkach reklamowych – czy są trwałe?
Koszulki reklamowe powstają dzięki użyciu najnowszych technik druku. Przeważnie jest to sitodruk, innymi słowy metoda, w której każdy kolor wzoru jest odzwierciedlony oddzielnie na siatce, np. z włókien albo metalowej. Następnie farba przeznaczona do tkanin jest przeciskana przez ten szablon. Powstające w tym procesie grafiki czy też teksty są niesłychanie wytrzymałe – t-shirty można prać wielokrotnie nie martwiąc się o spranie nadruku. Sitodruk pozwala na stosowanie właściwie dowolnej barwy, a także uzyskanie interesujących efektów, między innymi gradientów, przy czym jest wyjątkowo opłacalny przy dużych nakładach. Do wytwarzania gadżetów reklamowych stosuje się także transfer cyfrowy, flock, termodruk oraz tampodruk. Termotransfer przydaje się do niewielkich druków – również jednego egzemplarza! Technologia ta polega na wgrzaniu w materiał folii flex lub flock. Także w tym przypadku efekt końcowy ma ogromną trwałość.