Eko gadżety – wbrew pozorom to nie tylko koszulki i długopisy

Promocja

W przeciągu ostatnich lat przedmiot ochrony środowiska stał się jednym z przewodnich zagadnień, poruszanych w debacie publicznej. Potrzeba zmiany naszych przyzwyczajeń dotyczących racjonalnego wykorzystania surowców, stopniowo przenika do każdego aspektu życia, także do świata reklamy. Dzisiaj zarówno ogromne spółki, jak i drobne przedsiębiorstwa, zmierzają do tego, by być eco-friendly. Swoją troskę o ochronę przyrody mogą one pokazać światu w różnorodny sposób, także poprzez wykorzystanie w akcjach promocyjnych ekologicznych gadżetów.

Ekologiczne gadżety promocyjne z materiałów przetworzonych

Ekologiczne gadżety to produkty reklamowe, ale wyprodukowane z materiałów przetworzonych albo szybko degradowalnych. Są to również gadżety z tkanin bez domieszek tworzyw syntetycznych, które są użyteczne i których posiadacz nie pozbędzie się zbyt szybko. Sprawia to, iż ich użycie w nikłym stopniu wyrządza szkodę naturze. Za ekologiczne gadżety promocyjne traktuje się także te towary, które wykonane są z PP, a więc z polipropylenu. Pomimo, iż jest to polimer, łatwo poddaje się on przetworzeniu, natomiast kiedy już nie jest to możliwe, w czasie jego rozkładu nie wydzielają się niebezpieczne gazy.

Ekologiczne gadżety promocyjne – koszulki oraz kosmetyczki

Można przypuszczać, iż w asortymencie hurtowni z rzadka natrafia się rozległy katalog eko gadżetów. To nieprawda! Już sam asortyment odzieży reklamowej jest ogromny – można zlecić nadruki na t-shirtach z bawełny organicznej, w różnych fasonach (męskich, dziecięcych oraz damskich), a także w licznych kolorach. Napisy reklamowe nanoszone są na jutowe lub bawełniane torby, dostępne w formie tradycyjnych toreb z uszami, ale także m.in. workowych plecaków. Pozostałe rozpowszechnione gadżety tego typu to rzecz jasna długopisy, które produkuje się ze zrolowanego papieru albo z bambusa, portmonetki, papierowe pojemniki na gorące napoje oraz ekologiczne puszki z biodegradowalnych polimerów.