Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Oświata

Zobacz więcej informacji o malarstwie cyfrowym na https://bit.ly/3KeaAii.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dłuższego czasu starają się podążać drogą cyfrowego postępu. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, bowiem te sektory rozrywki do projektowania świata przedstawionego oraz postaci wykorzystują w głównej mierze specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tym duży odsetek młodych artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem z miejsca sięga po popularne programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – jakie narzędzia można wykorzystać?

Istnieje kilka programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo iż powstał jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, błyskawicznie został ulubionym softwarem game devów i artystów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak m.in. Krita, ArtRage czy Affinity Photo, w których dzięki wykorzystaniu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane farbami olejnymi, akwarelami lub temperą. Digital painting zapewnia artystom większą wolność – twórca ma możliwość modyfikowania niefortunnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie wyczerpią!

Malarstwo cyfrowe – lekcje z udziałem instruktora

Właściwie nauka malarstwa cyfrowego przebiega tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, niemniej jednak by rozwinąć w dobrym kierunku swoje umiejętności, a jednocześnie poznać potrzebne metody korzystania z pędzli oraz zaawansowane opcje oprogramowania, najlepiej wziąć udział w kursie opracowanym przez biegłego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie kurs malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstawowych funkcji programu. Kluczowe jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem szkolenia.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]