Kurs turystyki wysokogórskiej – dlaczego warto się na niego zapisać?

Hobby i rozrywka Oświata Turystyka i podróże

Aktualna oferta kursu górskiego znajduje się tutaj.

Góry są piękne, ale także niebezpieczne. Właściwie co kilka tygodni, a najczęściej w okresie, gdy wczasowicze masowo przyjeżdżają do popularnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u stóp znanych szczytów, docierają do nas informacje o nowych fatalnych zdarzeniach z udziałem osób, które bez odpowiedniego przeszkolenia porwały się na wycieczkę szlakiem o wysokiej trudności. Stąd tym, którzy uwielbiają wysokie góry i chcieliby nauczyć się poruszać po nich odpowiedzialnie, radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Jaką wiedzę przyswoić na kursie górskim?

Najlepszą metodą, aby posiąść istotną wiedzę jest odbycie kompleksowego szkolenia prowadzonego przez profesjonalistów z każdego z głównych obszarów powiązanych ze wspinaczką górską, czyli ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Dzięki ich wskazówkom uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi prawidłowego posługiwania się czekanem, poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, autoasekuracji, asekuracji i metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, survivalu i orientacji w terenie, które okazują się konieczne w czasie rozmaitych niebezpiecznych wypadków. Szkolenie pokrywa też zasady odpowiedniego działania w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma duże doświadczenie jako organizator wycieczek w pasma górskie całego świata. Kursy prowadzone są na łonie natury (w Austrii, na Słowacji oraz w Polsce) w niewielkich grupach, które zazwyczaj mają nie więcej niż 5-6 osób. W ten sposób zdobywanie nowej wiedzy odbywa się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika kursu odpowiednią ilość czasu i uwagi, aby mogli oni efektywnie opanować pełną wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się w górach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]