Kurs akwareli – nic nie zastąpi pracy pod okiem instruktora

Hobby i rozrywka Oświata

Nauka malowania akwarelami - sprawdź aktualną ofertę.

Malowanie akwarelami jest popularną formą twórczego wyrażania siebie i nie trzeba stawać się w tym ekspertem, by czuć z tego uciechę na co dzień. Dla wielu osób jest to wszak zaledwie pasja bądź sposób na odprężenie się po ciężkim dniu w pracy i nie pragną oni osiągnięcia w tym zakresie doskonałości. Jednak jeśli pragniesz malować coraz lepiej, zalecamy postawić na kurs akwareli.

Kurs akwareli – naucz się kontrolować te trudne farby

Akwarele to mimo wszystko nie są łatwe farby. Rezultat końcowy sprawia wrażenie bardzo lekkiego i nietrudnego do wykonania, lecz wpływa na niego wiele czynników, o których artysta-amator nie ma zapewne pojęcia. Sporą rolę w samym toku malowania ma też przypadek – akwarele to farby, nad którymi ciężko jest zapanować i nawet twórcy wyrobieni w tej technice nigdy nie są przeświadczeni o tym, iż malunek zawsze będzie dokładnie taka, jak przewidywali. Nauka malowania akwarelami to perfekcyjne miejsce, aby rozpocząć swoja drogę z tą techniką malowania i nabyć pomocną elementarną wiedzę niezbędną do rozbudzenia w sobie pasji do akwareli. Wszyscy są tu ciepło widziani, niezależnie od tego, czy mają już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsze doświadczenie z tym typem farb. Instruktorzy kursu w czasie pierwszych zajęć szczegółowo wyjaśniają właściwości akwareli, różnorodność technik ich używania, a także typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na ostateczny efekt dzieła.

Zalety uczestnictwa w kursie malarstwa akwarelami

W czasach powszechności internetu nie ma problemu, aby znaleźć a potem obejrzeć poradniki, które pokazują jak malować farbami akwarelowymi. Jednak raczej nie będzie to równie rozwijające jak partycypacja w kursie akwareli prowadzonym przez biegłego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W efektywnej nauce technik artystycznych niezbędne są podpowiedzi, które kursanci dostają od instruktorów podczas tworzenia prac. Takie korekty umożliwiają szybciej zdobyć umiejętności, a uczeń nie musi głowić się nad tym, jaki jego błąd przyczynił się do tego, iż dany efekt nie dał rezultatów jakich zakładał. Co więcej nauka w zespole ludzi o wspólnych zainteresowaniach formuje przyjemną atmosferę wsparcia, które jest bardzo ważne w stymulacji do nieprzerwanego doskonalenia warsztatu. Partycypacja w merytorycznej ocenie prac innych kursantów, umożliwia z kolei krytycznie ocenić własne prace już zakończeniu kursu.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]