Planujesz inwestować w metale szlachetne? Rozważ zakup sztabek srebra

Finanse i rachunkowość

Dowiedz się więcej o sztabkach srebra na goldbroker.pl.

Powszechnie uważa się, że inwestycja w kruszce jest trafnym sposobem na lokowanie oszczędności, który po pewnym czasie zapewnia wymierny zysk. Najpopularniejszym obecnie kruszcem inwestycyjnym jest oczywiście złoto, jednakże całkiem niedawno srebro nie jest już widziane wyłącznie jako metal przemysłowy i znów jest modne pośród coraz szerszego kręgu osób, zarówno tych z nieograniczonym, jak i skromnym portfelem.

Sztabki srebra – czy to bezpieczna inwestycja?

Złoto istnieje w naturze 17 razy rzadziej od srebra, wypada natomiast podkreślić, iż wartość srebra w porównaniu do wartości złota nie odpowiada tej proporcji ilościowej i wciąż jest dostrzegalnie niższa. Zakup srebra jest jednak doskonałą propozycją dla inwestorów, którzy potrzebują zdywersyfikować swój portfel, a którzy nie mają środków umożliwiających kupno dużych ilości złota. Warto jednak pamiętać, że ze względu na swoje cechy, srebro jest w szerokim zakresie stosowane w różnych branżach przemysłu co powoduje, iż jego cena jest w wyższym stopniu czuła na przemiany zachodzące w gospodarce światowej. Można to swoją drogą dostrzec badając historię jego wartości z ostatnich trzech dekad. Z tego także powodu inwestycja środków w srebro obarczona jest wyższym prawdopodobieństwem niepowodzenia, tym samym polecana jest osobom świadomym aktualnej i prognozowanej sytuacji na rynku metali szlachetnych. Można natomiast przypuszczać, iż zapotrzebowanie na srebro stale będzie wyglądało podobnie, a wraz z prężnym rozwojem fotowoltaiki, medycyny oraz elektroniki, w których srebro jest na co dzień używane, a także nieprzemijającej popularności biżuterii srebrnej, być może jego cena będzie systematycznie się podnosić.

Sztabka srebra – kupić małą czy dużą?

Tak ja złoto, srebro w sztabkach dostępne jest w różnorodnych wagach, co pomaga zbudowanie portfela, umożliwiającego sprzedaż w zależności od potrzeb mniejszych bądź większych jego ilości. Te najdrobniejsze, a wobec tego także najbardziej „na kieszeń” niezbyt zamożnego Polaka, to sztabki o ciężarze 100 g i 50 g oraz 1 uncji trojańskiej. Naturalnie, gdy kupimy sztabkę o wyższym ciężarze, tak naprawdę wydamy na srebro mniej, wypada jednak pamiętać, że nie można podzielić sztabki i w razie potrzeby jej odsprzedaży trzeba znaleźć kupca, który weźmie ją w całości. W związku z tym jeżeli sztabki srebra mają służyć dodatkowo jako zabezpieczenie na czas kryzysu, należy zdecydować się na zakup sztabek w kilku wagach, by móc w przyszłości sprzedać tylko tyle srebra, ile istotnie musimy. Inną opcją jest też inwestycja w odpowiednio kosztowniejsze srebrne combibary, innymi słowy złączone sztabki srebra o wadze 1 g, które daje się swobodnie oddzielić. Minusem kupna srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest to, że – w przeciwieństwie do złota – jego sprzedaż oraz kupno obciążone są VAT-em.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]