Kredyt konsolidacyjny sposobem na długi

Finanse i rachunkowość

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który najczęściej adresowany jest do osób fizycznych, którzy wpadli w spiralę zadłużenia.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je połączyć w jeden kredyt. Konsolidacja ułatwi tym osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Na skutek konsolidacji można uregulować nawet te kredyty, które na skutek przeróżnych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi zmniejszenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z kłopotów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia i poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie zobowiązania można połączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba kredytów, które można skonsolidować jest bardzo duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt ratalny, mieszkaniowy, gotówkowy i samochodowy. Za sprawą konsolidacji można również pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej lub rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od potrzeb klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują dzisiaj nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe, ale często wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub nierentownymi dla klienta warunkami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanego doradcy finansowego, który pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.