Inwestycja w srebrne monety bulionowe – czy to się opłaca?

Finanse i rachunkowość

Jeśli chcesz nabyć srebrne monety bulionowe, koniecznie sprawdź https://tinyurl.com/yes2vb42.

Monety lokacyjne, innymi słowy monety bulionowe, to kolejna opcja dla osób pragnących lokować swoje finanse w kruszce. Bez wątpienia najpopularniejszym metalem szlachetnym również w tym obszarze inwestycji jest złoto, jednak w ostatnich latach coraz więcej mennic państwowych wybija monety bulionowe ze srebra, które błyskawicznie zyskały sobie gorliwych zwolenników, w szczególności wśród inwestorów z mniej majętnym portfelem.

Srebrne monety bulionowe czy monety kolekcjonerskie – w co lepiej inwestować?

Nie mijamy się z prawdą, jeśli powiemy, iż srebrne monety bulionowe są w zasadzie nowością na rynku inwestycyjnym. Sporządzane są w mennicach kilku państw, i to dopiero od lat 80-tych XX w. (pojawiły się z początku w Meksyku, w Chinach oraz w Kanadzie). Mimo, że znane są inwestorom już od prawie pół wieku, ich oferta nie jest wciąż tak obszerna jak podobnych złotych monet. Srebro bulionowe jest jednakże znakomitą propozycją dla osób pragnących zróżnicować swoje środki finansowe, a które nie mogą pozwolić sobie na lokatę środków w złoto bądź platynę lub które boją inwestycji w dużo droższe srebrne monety kolekcjonerskie. Z jakiej przyczyny monety bulionowe uważa się za lepszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z identycznego metalu szlachetnego? Cena zakupu monet kolekcjonerskich w roku wprowadzeniu na rynek zawsze zdecydowanie przewyższa wartość kruszcu, z którego zostały wytworzone. Przyczynia się do tego w największym stopniu ogólny wydatek poniesiony przez producenta na wybicia monety (tj. stworzenie przez artystę niepowtarzalnego wzoru i przygotowanie stosownych sztanc). Istotne jest dodatkowo to, że monety kolekcjonerskie sprzedawane są w limitowanej liczbie sztuk, co na starcie już zwiększa na nie popyt. Nie znaczy to aczkolwiek, iż z roku na rok ich wartość będzie stopniowo rosnąć! Trzeba mieć na uwadze, że tak jak każdy przedmiot kolekcjonerski, monety takie będą warte tyle, za ile zapragnie je nabyć przyszły kupiec. Z kolei monety bulionowe ze srebra pozbawione są aspektu numizmatycznego (nie mają limitowanego nakładu, a ich design odświeżany jest nadzwyczaj rzadko), stąd ich wartość mocno powiązana jest z wartością rynkową srebra.

Srebro bulionowe – monety nie tylko o wadze 1 oz

Srebro jest tanim kruszcem, skutkiem tego monety bulionowe z tego metalu sporadycznie wybijane są w wadze mniejszej niż 31,1 g, a więc 1 uncja trojańska. I chociaż nominał 1 oz oraz próba srebra .999 to właściwie norma dla tych monet, u resellerów zamówimy też monety ważące 3 oz, 10 oz, a nawet 500 g. W polskich sklepach mających w swojej ofercie srebro inwestycyjne bez trudu dostaniemy znane na całym globie Liście Klonowe z Kanady, południowoafrykańskie Krugerrandy oraz Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o nieprzeciętnym nominale 1,5 €.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]