Co warto wiedzieć o mass collect?

Finanse i rachunkowość

Na flobo.io uzyskasz więcej szczegółów o mass collect.

Mass collect jest usługą, która umożliwia szybką weryfikację przelewów na konto. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i jak upraszcza życie dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie zda egzamin ta opcja?

Działanie mass collect jest de facto niezwykle proste. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi indywidualnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego ID. Takie rozwiązanie zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest szeroka grupa klientów, a więc np. w szkołach prywatnych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne oraz wszystkich działalnościach, gdzie wprowadzony jest system abonencki (m.in. w klubach fitness). Należności przesyłane w usłudze mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie nadanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem wykonali oni przelew (przelew z karty, tradycyjny przelew albo przelew pocztowy). Wykorzystanie mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie wpłat niż w przypadku księgowania przez pracownika, a zarazem na wyeliminowanie prawdopodobnych błędów nieraz przydarzających w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla przedsiębiorstw rozliczających około stu faktur

Choć usługa mass collect nie jest w tej chwili dostępna w większości banków (mają ją m.in. BNP Paribas i niektóre banki spółdzielcze) wypada zastanowić się nad jej wdrożeniem w firmie, również takiej, która każdego miesiąca obsługuje około 100 dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect niesie ze sobą bowiem kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie śledzenie na bieżąco wpływających należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania przypomnień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie podnosi terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]