Zdiagnozowano u Ciebie starczowzroczność? Zgłoś się na zabieg

Dbanie o zdrowie

Na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/ przeczytasz wszystko, co należy wiedzieć o korekcji starczowzroczności.

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z samoistnych procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej symptomem jest utrata zdolności widzenia na nieduże odległości, co tak naprawdę przeszkadza w rozwiązywaniu krzyżówek, użyciu komputera czy telefonu komórkowego, czytaniu gazet, a także podejmowaniu wielu powszednich aktywności. Presbiopia jest rezultatem osłabienia zdolności oka do akomodacji bądź jej zupełnej straty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie szkieł korekcyjnych, jednakże wywołuje to komplikacje. Szkła do bliży utrudniają widzenie dali, okulary progresywne bywają z reguły drogie, zaś modele dwuogniskowe nie zawsze są wygodne. Najlepszym rozwiązaniem może być wobec tego wyeliminowanie presbiopii podczas zabiegu.

Korekcja starczowzroczności. Czemu jest konieczna?

Jak już nadmieniliśmy, leczenie presbiopii pozwala ustrzec się szeregu problemów przy wykonywaniu powszednich, najłatwiejszych aktywności. Osoby mający to schorzenie (należy zaznaczyć, że często pierwsze objawy starczowzroczności ujawniają się zaraz czterdziestce) mają problemy z pisaniem bądź korzystaniem z komputera, a także przemieszczaniem się komunikacją miejską (trudności ze sprawdzeniem rozkładów jazdy) czy robieniem zakupów (w gruncie rzeczy uniemożliwia przeczytanie ceny artykułu). Dodatkowo, odwrotnie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest rekompensowana przez zdolność wyraźniejszego widzenia w dali, a noszenie szkieł korekcyjnych okazuje się dla chorego uciążliwe. Trzeba także pamiętać, iż wada ta się przez cały czas pogłębia, a każde następujące dwa lata przynoszą z reguły pogorszenie widzenia o blisko 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – eliminacja wady podczas pojedynczego zabiegu

Oprócz korekcji za pomocą okularów, możliwe jest również leczenie starczowzroczności z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują konieczność zakładania okularów. Techniki jak przykładowo PRESBYMAX® są także rozwiązaniem, aby w toku jednego zabiegu zupełnie wyeliminować wadę w obu oczach.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]