Sok z buraków i kiszonej kapusty i ich wpływ na nasze zdrowie

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów Żywność

Sok z kiszonych buraków zamówisz na superbutelki.pl.

Produkty fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan ponownie powróciły do menu Polaków. Do kapusty i buraków dołączają też inne, do tej pory mniej lubiane owoce oraz warzywa. Mówiąc o leczniczych zaletach żywności poddanej fermentacji nie sposób zapomnieć także o napojach takich jak maślanka, kombucza albo rozmaitego rodzaju soki i zakwasy z kiszonych warzyw. Zwłaszcza te ostatnie są warte uwagi – pomagają łatwo i błyskawicznie wprowadzić do naszego organizmu witaminy niezastąpione dla jego prawidłowego działania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – jakie witaminy w nich odnajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający sporo substancji oddziałujących dobroczynnie na nasze samopoczucie. Najistotniejszym składnikiem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za przebieg fermentacji. Sok z kapusty, buraków bądź pozostałych kwaszonek to również doskonałe źródło witamin. Warta uwagi jest przede wszystkim duża zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już filiżanka tego napoju ma jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się również pić ze względu na obecność witaminy K i E, witamin z grupy B, a także duże stężenie soli mineralnych.

Sok z kiszonych buraków – dlaczego trzeba go pić?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z powodu obecności bakterii kwasu mlekowego pozytywnie wpływa na naszą odporność oraz pracę układu pokarmowego. Na domiar tego liczne witaminy poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą symptomy szkorbutu, depresji i cukrzycy, a także pomagają radzić sobie z przemęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki winny poza tym sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak np. wrzody żołądka lub niestrawność. Stanowią one też ochronę podczas leczenia antybiotykami i pobudzają apetyt.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]