Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów

Dowiedz się, gdzie zamówić urządzenia do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której rolą jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii prawie wiek temu – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do miejsca ucisku, jak również stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do masażu limfatycznego – pobudzenie krążenia chłonki

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie używane są aparaty do presoterapii symulujące masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne mankiety dzielące się na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne przegrody aparat uciska kończynę, wspomagając tym samym przepływ chłonki. Istnieje sporo wskazań do wypróbowania presoterapii. To głównie zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania oraz jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się również szczególnie popularna w świecie profesjonalnego sportu, najczęściej jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – sprzęt do drenażu limfatycznego do użytku domowego

Ogromne możliwości wykorzystania urządzeń do masażu uciskowego przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby raz za razem korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu nowoczesnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest masaż. Urządzenia CarePump są kompaktowe i nie są ciężkie, toteż bez problemu można zabrać je w podróż, przykładowo na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być zawsze uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samodzielnie, ponieważ występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to m.in. zakrzepica czy nowotwór, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]