Co daje oczyszczacz powietrza?

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Problem pułu zawieszonego w atmosferze zagościł już w świadomości każdego obywatela naszego kraju i rzadko bywa umniejszany. Polacy zdają sobie sprawę, że czystość powietrza, którym na co dzień oddychamy, ma spory wpływ na nasz stan fizyczny. Niemniej jednak dopóki nie będą zastosowane efektywne rozwiązania, każdy powinien samodzielnie zatroszczyć się o swoje samopoczucie, na przykład poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka w naszych sklepach

Im bardziej zindustrializowany region, tym bardziej prawdopodobna groźba występowania znacznego stężenia PM10 oraz PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu schorzeń układu oddychania podatni są przede wszystkim mieszkańcy większych miejscowości lub terenów w pobliżu zakładów przemysłowych emitujących do atmosfery obfite ilości pyłów zawieszonych. Regularne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże znacznie zredukować szkodliwe oddziaływanie pyłów na zdrowie. I nie jest to w tej chwili coś nowego na naszym rynku – oczyszczacze powietrza wielu renomowanych producentów, jak np. Wood’s, AirFree bądź Cado, od lat obecne są w ofercie wielu sklepów. Co istotne, poza eliminacją z powietrza zanieczyszczeń, nierzadko posiadają one również inne przydatne funkcje.

Oczyszczacze powietrza eliminują nie tylko pyły i zarazki

Oczyszczacze powietrza występują w wielu rozmiarach, w związku z tym bez trudu znajdziemy urządzenie stosowne do danej kubatury wnętrza. Są to urządzenia względnie nieduże, dlatego bez ograniczeń można przenieść je pomiędzy pomieszczeniami. Poza eliminowaniem z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wyłapują one też mikroorganizmy oraz grzyby, które mogą powodować rozmaite choroby czy też reakcje alergiczne, a także szkodliwy formaldehyd. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża oraz jonizuje powietrze, co tworzy w mieszkaniu orzeźwiającą atmosferę, a przy tym zapewnia głębszy sen. Część oczyszczaczy posiada także czujniki wykrywające obecność CO2. Kupno oczyszczacza powietrza poleca się głównie alergikom.