Charakterystyka i działanie aparatów do ultradźwięków

Dbanie o zdrowie

Aparat do ultradźwięków znajdziesz na www.bardomed.pl.

Obecnie fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, bo właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one wykorzystywane do masażu mięśni, a wytwarzane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do zmniejszania napięcia mięśniowego, poprawy przepływu limfy i uśmierzania bólu. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, bazuje na 2 typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, blizn, ścięgien czy stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku lub przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają pozytywny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Funkcjonują dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie najlepszym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo podejmujących ich w wielu placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje dużą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z NFZ – najlepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]