Są potrzebne jeśli zamierzamy stwierdzić, czy dana osoba jest wstanie podjąć pracę jako operator wózka tudzież innego pojazdu. Choć sporo badanych się ich obawia, jeśli nie dręczą nas problemy psychiatryczne, ich przejście nie powinno przyprawić nam jakichkolwiek kłopotów. Jak zatem przebiegają badania operatorów urządzeń? Czego powinniśmy się po nich spodziewać?
Badania operatorów – formularz
W początkowej części badania kandydat otrzymuje opracowany przez specjalistę formularz. Musi w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące zachowania w rozmaitych, zwykle trudnych sytuacjach. Po sprawdzeniu odpowiedzi kandydatastarającego się o uprawnienia, prowadzący będzie potrafił stwierdzić, jak dobrze reaguje na stres oraz zbadać jego inteligencję i dojrzałość społeczną. Zawartość kwestionariuszy jest zależna od profesji starającego się o uprawnienia. Pierwszy etap badania operatorów często powoduje duży stres, jednak jej przejście nie jest niewykonalne.
Badania operatorów na przyrządach
Druga część badania operatorów odbywa się z użyciem odpowiednio opracowanych urządzeń. Kolejne testy badają takie cechy jak czas reagowania oraz podejmowanie decyzji w przypadkowych przypadkach. Warto wiedzieć, że niekiedy ten element testów może się nie odbyć. Tak się stanie, kiedy badany w wywiadzie przyzna się do złego nastroju lub badanie udowodni, że przed wizytą w poradni wypił napój alkoholowy. Zaplanowane działanie może być wtedy przełożone lub – gdy przyczyną jest alkohol – również odwołane.
Nasza lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: 608 315 680
E-mail:
[email protected]