Zwiększ odporność drewna – stosuj środki do impregnacji drewna na zewnątrz

Budownictwo Robienie zakupów

Zobacz, gdzie zamówić impregnaty do drewna na zewnątrz.

Środki do impregnacji drewna to preparaty wykorzystywane zarówno w przypadku mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiego powodu należy ochronić nimi drewniane meble?

Środki do impregnacji drewna – zastosowanie

Drewno jest materiałem nadającym wnętrzu przytulny charakter. Stanowi ono surowiec popularnie używany do produkcji elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna zabezpieczają surowy materiał przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych – wilgoci czy promieniowania UV, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannej kondycji przez długi czas. Znakomite rezultaty gwarantuje woskowanie i olejowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – np. odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Dostępne na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować huśtawki, deskę tarasową, meble ogrodowe, a także wiele innych elementów. Z kolei środki wykorzystywane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im piękny połysk, co bez wątpienia podnosi estetykę desek. Perfekcyjnie dobrane składniki znajdujące się w impregnatach powodują, że podłoga jest znacznie bardziej odporna na uszkodzenia i zużycie. Warto jednak pamiętać, iż drewniane parkiety powinny być pielęgnowane we właściwy sposób – myte preparatami na bazie wosków i olejów.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]